FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 01:37


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: dušenje, težko dihanje  (Prebrano 8623 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
beckham23
gost
« dne:: torek, 23. december 2008 ura: 15:43 »

pozdrav vsem skupaj Smiley

mene pa zanima če lahko to dušenje oz težko dihanje traja ful dolgo? ker bi se lažje počuto če bi vedo da nisem sam Smiley namreč to tiščaje v grlu in dušenje je neznosno.. zdej se pa mi že vleče ful dolgo (več kot 1 mesec) kar skupaj.. iz dneva v dan... o jutra do večera.. ful je glupo kr ne morm normalno pol delovat :S

drugače pa se ubadam z temi problemi že 4 leta in pol.. pred 3 leti sm bil na slikanju pljuč pa pri pulmologu pa to.. in je blo vse ok..
Prijavljen
masi
Sodelavka/sodelavec DAM
Heroj
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3.805


moja mačkonka Opa


« Odgovori #1 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:05 »

....seveda lahko traja in je simptom tesnobne motnje, hm nisem brala tako da ne vem ali jemlješ zdravila? ali se sproščaš? saj sproščanje je zelo pomembno pri naših motnjah, sploh dihalne tehnike.
Prijavljen

Bodi samosvoj, vsi drug so že zasedeni
(O.Wilde)
beckham23
gost
« Odgovori #2 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:07 »

ne jemljem zdravila.. takrat sem šeu k psihiatru in mi je predpisal ADje ampak jih nism upal jemati zarad str.ućinkov... jst pač Smiley v glavnem dihalnih vaj pa ne poznam??
Prijavljen
masi
Sodelavka/sodelavec DAM
Heroj
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3.805


moja mačkonka Opa


« Odgovori #3 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:15 »

http://www.nebojse.si/Forum/index.php/topic,1650.0.html

tu je nekaj zelo koristnih informacij, saj zdravila ni potrebno jemat seveda, samo nekaj pa boš moral ukrenit, kajti samo od sebe ne bo minilo.


drže se in dihaj  clap
Prijavljen

Bodi samosvoj, vsi drug so že zasedeni
(O.Wilde)
beckham23
gost
« Odgovori #4 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:18 »

a si ti imela takšne težave?

in hvala za link Smiley
Prijavljen
Lost
Administrator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 7.836


I'm not lost, just undiscovered.


« Odgovori #5 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:21 »

becham.....vsi na tem forumu imamo tezave z tesnobo. Simptomi pa so lahko pri vseh razlicnih,
http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=38
Prijavljen

Štoparski vodnik po poteh anksioznosti in depresije www.nebojse.si
masi
Sodelavka/sodelavec DAM
Heroj
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3.805


moja mačkonka Opa


« Odgovori #6 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:23 »

a si ti imela takšne težave?

in hvala za link Smiley
...jap tudi ja, ampak s tehnikami in psihterapijo sem v zelo zadovoljivem zdravstvenem stanju in tako naj tudi ostane lol.
Prijavljen

Bodi samosvoj, vsi drug so že zasedeni
(O.Wilde)
Jagodka
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 957



« Odgovori #7 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:25 »

Jaz delam dihalne vaje in sprostitev po knjigi Doris Adamčič Pavlovič Globina samodotika. Zraven je CD. Sem dobila v knjižnici. Mi je kar všeč. O rezultatih pa še ne morem, ker vem, da je potrebno veliko časa. Sem še začetnica. Ampak bodo rezultati. Vem, da bodo.

Drži se.
Prijavljen

Jagodni sladoled: 175 g jagod, 2 žlici mlečnega prahu, 4 medu, 150 g jogurta, 150 ml smetane.
V mešalcu zmešamo jagode, mlečni prah in med. Dodamo še jogurt in stepeno smetano in zmrznemo. Dober tek
krasendan
gost
« Odgovori #8 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:26 »

ščitnico pa imaš pregledano ane?
Prijavljen
beckham23
gost
« Odgovori #9 dne:: torek, 23. december 2008 ura: 16:31 »

ščitnico pa imaš pregledano ane?
mhm,  jap Smiley
Prijavljen
beckham23
gost
« Odgovori #10 dne:: sobota, 27. december 2008 ura: 12:25 »

pa je imel kdo tak dolge probleme z dihanjem neprestano? od jutra do večera en mesec skupaj?  Shocked se mi zdi da je človeku lažje če vidiš da nisi sam!!
Prijavljen
Lost
Administrator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 7.836


I'm not lost, just undiscovered.


« Odgovori #11 dne:: sobota, 27. december 2008 ura: 14:17 »

becham.....tesnoba lahko traja ure in dneve in tedne. Posledicno pa vsi simptomi od tezkega dihanja, hitrega dihanja, bolecine v prsih, ........ Vsekakor pomagajo sproscanja in fizicni napor , sport ali
kaj podobnega.
Prijavljen

Štoparski vodnik po poteh anksioznosti in depresije www.nebojse.si
Jagodka
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 957



« Odgovori #12 dne:: sobota, 27. december 2008 ura: 14:20 »

Beckham23, uredi si psihoterapijo in se pogovori z zdravnikom glede ADjev ali tudi pomirjeval za prvo silo.
Saj veš, da tko ne gre, fant moj.
Dej skorajž se.  Smiley
Prijavljen

Jagodni sladoled: 175 g jagod, 2 žlici mlečnega prahu, 4 medu, 150 g jogurta, 150 ml smetane.
V mešalcu zmešamo jagode, mlečni prah in med. Dodamo še jogurt in stepeno smetano in zmrznemo. Dober tek
alexx
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3.216



« Odgovori #13 dne:: sobota, 27. december 2008 ura: 14:38 »

Poskusite z nasvetom v priponki...prilagam. Pa z TRIS-om. Pa z dihanjem v vrečko...v hudih momentih.
Prijavljen

alexx Afro 
Cindy
gost
« Odgovori #14 dne:: nedelja, 28. december 2008 ura: 12:26 »

Pozdravljeni!

Meni pa se zgodi naslednje: najprej imam občutek, da ne morem enakomerno dihati (pa najbrž lahko), nato imam občutek, da me bo mogoče zmanjkalo, pa zato nekajkrat zakašljam, potem me preplavi tak občutek toplote, nato me včasih gor dvigne (pa mi ni slabo in nimam občutka da bi bruhala), ko pa vse to izzveni pa dobim občutek, kot nekakšno tremo, ki smo jo imeli v šoli ali na faksu pred izpitom, ponavadi me začrviči in moram na wc. To vse skupaj traja kakšno minutko ali dve in potem je spet vse po starem.

Moram povedati, da ko se mi je nazadnje to zgodilo, sem na tešče pila kavo, ki je drugače načeloma sploh ne pijem, skoraj sedem mesecev pa jemljem Cipralex 10mg.

Ima kdo izkušnje s tem ali s temi občutki?

Prijavljen
lio29
gost
« Odgovori #15 dne:: sobota, 03. januar 2009 ura: 23:57 »

az sem sel pred tremi tedni na hipnoterapijo k dr.pajntarju in se počutim dosti bolje saj mi je čuden občutek v glavi ze skoraj izzvenel in se pocutim kot ze dolgo ne.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.109 sekundah z 22 povpraševanji.