aleksandra
Novinec / novinka
Odsotni
Spol: 
Prispevki: 32
|
 |
« dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 23:17 » |
|
čer.
ne vem kje bi začela. moja zgodba. hmm.. torej vse skup se je resno začelo pred nekje 8m ali pa še malo več. nekje v 8m nosečnosti. panika. stalno merjenje pritiska. skos povišan. glavobol, tiščanje v prsih. stalen strah. vrtoglavica. zamegljen vid. šla v bolnico, kjer sem ostala do poroda tam in trpela. grozno trpela. nikakor se nisem mogla umirit. skos napeta. brez spanca. tako da, so mi dali helex, da sem sploh lahko zaspala. drugače ni šlo. potem so mi porod pospešili. z malo vse ok, samo jamrala je, zaradi prehitrega poroda in pa še malo prej rojena.. imela je hudo zlatenico, tako da je bila pod lučko ponoči 3x po 4 ure vsak dan. sama sem jo morala dajat noter, ven, previjat, dojit. spala sem maksimalno po 2 uri na noč. čez dan kar naprej telegrami, vizita, zajtrk, kosilo, večerja, zdravila, obiski.. mislila sem, da bom znorela. cel teden mi je bila muka. potem končno domov. na poti mi je bilo grozno slabo, vrtoglavica. kako bo doma!? kaj če se zlatenica spet poslabša. namreč odslovili so me z besedami: če se vam bo zdelo slabše, pa pridite nazaj! halo?! če se mi bo zdelo.. kaj če ne bom vedela, videla.. doma z mano slabše. pritisk mi je spet narastel, tiščanje v prsih, šumenje v ušesih, huda pozabljivost, raztresenost, brez apetita in tokrat bi samo spala in spala ter pozabila. vendar nisem mogla tega tiščat v sebi. spregovorila sem. povedala. šla h psihiatru. dobila zdravila in še vedno sem lahko dojila. vendar z malo previdnosti, klub varnemu antidepresivu. po zaužitju tablete 6-8 ur nisem dojila, si vmes izčrpala mleko in ga zavrgla-to mi je bilo muka. tako zelo me je razžirala misel, da sem slaba mati, slabič, da ne morem brez zdravil. da ne morem polno dojit, kljub temu da imam ogromno mleka. ampak sedaj je mala stara že 7mesecev in jaz jemljem asentro samo še polovičko 1-2 x na teden. vem, da je malo. a vseeno, ne vem, če bo šlo čisto brez. ker rabim. sem pa že od samega začetka jemala samo polovičko vsak dan in je prijelo. vem, da bi se morala spopast s svojimi strahovi. s svojo preteklostjo. vendar se mi zdi, da je bolje, da je vse to spravljeno. potlačeno. na "varnem". kot otrok spolno zlorabljena. o tem mi ni, da bi govorila. oče mi je že zelo zgodaj umrl. pri mojih 7letih. vendar imam v spominu, da je pretepal mamo. dedek je pretepal babico.. stalno strah.. ne vem čisto ali sem bila že od prej depresivna, vendar nisem prepoznala znakov.. ker čim imam najmanjši stres, sem zelo napeta in živčna. sedaj sem veliko boljša, vendar so še dnevi, ko sem na tleh. zadnje dni, mi gre spet slabo. je spet na pohodu ta depra. spet me tišči v glavi in stiska v prsih. zakaj? ne vem! strah me je. česa? ne vem. življenja.
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
|
|
|
|
vesnav
|
 |
« Odgovori #1 dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 23:29 » |
|
Aleksandra, zdravo.
V veliki meri razumem tvoje občutke, ker sem imela podobne, razen otroštva. Nisi slaba mati. Občutki krivde imaš po krivici, saj si nisi želela ne takšnega otroštva ne tak vsega ostalega, kar je in vpliva nate. Ljudje lahko nadomestimo zob, celo nogo, srce pa zelo težko.
Morda bi res poskusila pri terapevtu in dala ven vse, kar te tišči. Sama najbolje veš, ali bi ti to pomagalo. Pobrskaj po temah, našla boš naslove pravih. Za nekoga je res bolje, da je spravljeno. Vendar, če te razžira navznoter, tudi ni dobro.
Sama veš edina.
Upam, da imaš dobrega moža in ti je vaj na tem področju lepo. Družina je res temelj. Če je prej nisi imela, je dobro, da imaš varen dom.
Piši.
Vesna
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
|
|
|
dragica
Aktiven član/ica

Odsotni
Spol: 
Prispevki: 119
|
 |
« Odgovori #2 dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 23:50 » |
|
pozdravljena, aleksandra....vesela sem, da si našla ta forum, in si malo olajšala dušo...zadnji dnevi so pa že na splošno grozni..vreme, pritisk, vse na kupu... ti nam kar piši, pa bomo preganjali tole slabo počutje...kako pa dojenček?..moja tamajhna je stara 6 in pol meseca...piši 
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
kar te ne ubije, te naredi močnejšega
|
|
|
aleksandra
Novinec / novinka
Odsotni
Spol: 
Prispevki: 32
|
 |
« Odgovori #3 dne:: četrtek, 18. december 2008 ura: 00:03 » |
|
vesnav hvala za podporo. sem šele sedja pogruntala, da je več tem in da sme jaz pisala na napačno  . vesele misli in osebni uspehi  . a joj. no, saj bodo pa premaknili, če ni ok, kajne? ojla dragica. ja, vreme je obupno. depresivno. moja piška je pa 7mesecov stara. in je pravi živc (čist po mami). rodila sem jo v 37t in 4dni. 13.maja. rok sem imela pa 30.maja. a tvoja je pa 6m in pol? je zdrava? jeste že veliko gh? moj partner me podpira, seveda. a ne razume. ker je sam precej zdrav na tem podočju. tako da ne razglabljava veliko na to temo. vsaj ne več. kar lahko anredi, je da me posluša. kaj več itak ne ve. ampak em podpira, kar je pa najbolj važno. in zelo zelo veliko mi pomaga. tudi brez njega ne bi zmogla prve 2 meseca, ko sem bila v največji krizi. največ se je on ukvarjal z malo. še vedno zelo veliko postori, ko je doma. ja, veliko me je razžiralo, ampak me je preveč sram, da bi te občutke lahko sploh s kom delila. po drugi strani me pa razžira. moja mama trpi za depresijo. že tudi zelo dolgo jemlje AD-je. in se zelo dobro počuti. se tega ne sramuje. sama tudi ne skrivam. povem. venda v sebi mi je vseeno težko, da ne zmorem tega premagat sama, brez kemije in brez terapevtov.. zdaj bo čas za spanje. saj se mala veliko zbuja ponoči in bo treba vstajat. zdaj ima spet slabe dneve ravno, zato ker ima pri 7m še vedno krče. ponoči. proti jutru joka in se zvija. zdravniki pravijo, da bo minilo. mene pa skrbi, da je kaka alergija. ker včasih je obupno. in meje sedaj začelo tole razžirat. pa ko joka, je kot bi mi nekdo rezal srce in tolkel po glavi. to me tudi čisto spravi v obup. ampak, je res, da bo vedno nekja. problemi so. zdaj je pa na meni, kako se bom spoprijela z njimi.. včasih ej tako zelo težko. včasih pomislim, da ni vreno živet. potem pomislim na hčer. kdo jo bo vzgajal in skrbel za njo!? kdo jo bo imel rajši, kot mi2!? nihče. torej me rabi in se moram potrudit za njo. stara sem 24let in imam še vse življenje pred sabo. zakaj toliko trplejnaj, če pa bi lahko uživala? vsak dan se mi vsiljuejjo negativne misli.. da se zaletimo z avtom.. da se bo Tari akj zgodilo.. paranoja.. pa si rečem, saj bo, nekako bomo že pregurali tole zimo. ker čez poletje sem se bolje počutila, kljub temu da imam rada dež in temo. lepo nočko.
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
|
|
|
Sinuska
Druge motnje
Expert
Odsotni
Spol: 
Prispevki: 1.860
|
 |
« Odgovori #4 dne:: četrtek, 18. december 2008 ura: 18:56 » |
|
hej, bejbi! jaz imam sicer malo drugačne težave, pa vseeno. fajn nam je tukaj, kjer smo vsak po svoje trčeni, pa se imamo prav fino kljub temu. ali ravno zaradi tega. ti samo piši piši, dokler ne neha boleti. dobrodošla med nami! 
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
If you are DEPRESSED, you are living in the PAST. If you are ANXIOUS, you are living in the FUTURE. If you are at PEACE, you are living in PRESENT.
|
|
|
aleksandra
Novinec / novinka
Odsotni
Spol: 
Prispevki: 32
|
 |
« Odgovori #5 dne:: četrtek, 18. december 2008 ura: 20:33 » |
|
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
|
|
|
|
trzinka
|
 |
« Odgovori #6 dne:: četrtek, 18. december 2008 ura: 22:19 » |
|
Pozdravljena Aleksandra!
Najprej da te malo potolažim. Moj sinko je pričel spati šele pri dveh letih in pol vso noč. Kot majcen je imel krče, potem pa sploh ne vem ,kaj mu je bilo, vsako noč in proti jutru se je zvijal in jamral. Hči je tudi imela 7 mesecev krče, šele pri enem letu je pričela bolje spati. Tako , da sedaj po desetih letih jaz ne morem spati, pa nimam krčev , ampak anksiozno depresijo, ki jo krotim z AD ji. Tvoje težave pa verjetno izvirajo iz otroštva in jih boš morala prečistit z dobro psihoterapijo ali hipnoterapijo, ti toplo priporočam. Če sem prav razumela imaš podporo s strani partnerja in to veliko pomeni, jaz je nimam prav veliko in tudi ne razglabljam z možem o svojih težavah. Poskušam, kar se da dobro poskrbeti zase. Tudi ti poskrbi zase.
Pozdrav, Trzinka
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
|
|
|
dragica
Aktiven član/ica

Odsotni
Spol: 
Prispevki: 119
|
 |
« Odgovori #7 dne:: četrtek, 18. december 2008 ura: 23:04 » |
|
hoj, aleksandra....ja, naša tamala se je pa 6.6. rodila...jemo že gh, po malem...pa drugače ob umetnem mleku gor rastemo, ker mama ne doji zaradi zdravil... kaj pa daješ ti tamali za krče? hudo je, če si itak v malo slabši koži trenutno, potem še pa tamali pišek joka, je pa res, kot bi te z nožem rezali...jaz sem se pri sinu(da ne boš začudena, ker o veliko otrocih govorim, imam jih pet  ) en čas z helexom futrala, en čas s kavo,take krče je imel...pa še refluks, je do 7 mesecev skoraj vso hrano izbruhal..v prvem šusu izbruhal, potem ga je bilo pa treba takoj nahrant ponovno, tisto je pa not ostalo..do treh zjutraj sem ga jaz nosila in v vozičku po kuhinji, ob treh je pa moj vstal, in do jutra...ujčkal..v glavnem, pri obeh sinovih, ki sta imela ful krče, sem jih na koncu ustavila s sab simplex kapljicami...če že jesta gh, pa si piši, kater dan oz. jutro jo najbolj črviči, kaj sta jedli prejšnji dan..ti, aleksandra, pa poskrbi tudi zase...zdej si mami, ja, ampak si še vedno ti, oseba, ki mora nekaj zase tudi storit, da se bo bolje počutila..vesela sem, da imaš podporo partnerja, to ogromno pomeni...bi pa na tvojem mestu mogoče poskusila z večjo dozo ad-ja...je bolje malo več kemije in boljše počutje, kot pa na silo pri eni res minimalni dozi vztrajat...
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
kar te ne ubije, te naredi močnejšega
|
|
|
aleksandra
Novinec / novinka
Odsotni
Spol: 
Prispevki: 32
|
 |
« Odgovori #8 dne:: sobota, 20. december 2008 ura: 14:05 » |
|
trzinka hvala za tolažbo glede spanja otrok  očitno nas lahko še čakajo naporne noči. glede na to, da sme bila sama zelo naporen in živahen otrok in tudi nisme spala do 3h let  ampak, mene ni nič šraufalo. jaz sme preprosto imela preveč energije  . vem, da ni smešno,a mi je vseeno malo tvoja ironija zvabila nasmešek. žal, mi je da ne spiš. ti pomagajo ad-ji. moja mama je imela tud take težave. in ji ad-ji zelo pomagajo. dragica jst ne dajem samo instant čaj tamali. danes sem kupila janež v zrnju in ji bom raje to dala, ker imam občutek, da je bolj natur. čestitam za 5otrok.  dobra si. jaz sem si vedno želela 3,4 otroke. za 3 sem še vedno. kaj pa bo, bomo pa videli. res pa je, da vsaj 2, tako sedaj razmišljam. ampk še vedno bi 3. :sesmejem:tale smejko mi je tuk všeč, da ga bom čim večkrat uporabila.  ja, si pišem, kaj papcamo. samo tudi če ji dam samo melko, jo šrafa. je ap res, da če jemo več, je več krčkov. tudi na koži po obrazu je vsak dan nekaj novega. pikica tam, pikica tu..pa velikokrat dobi živo rdeča lica. in sumim, da po kateri hrani ali ap po kakem konzervanu v kaki kašici. ne vem. ja, saj poskrbim zase. mi paše malo odklopa. 1-2x na teden grem na pevske vaje in mi super odgovarja. se sporostim in pozabim na težave. včeraj sem šla k svoji zdravnici in le-ta mi je predpisala asentro polovičko vsak dan. ker tole nekrta na teden itak ni nič. :oki:tako da, upam da bo. po novem letu pa bomo videli, kako bo. pa bom šla mogoče tud na eno celo. samo da se spravim k sebi. lep vikend vsem. pa,pa.
|
|
|
|
|
Prijavljen
|
|
|
|
|